Dwudniowa wycieczka do Łodzi

23- 24 maja kl. VI i część IV - pod op. I. Krasuskiej, R. Gryz i M Popławskiej - zagościły w Łodzi.

Zaczęliśmy od tematyki bardzo poważnej, odwiedzajac żydowski cmentarz, by stopniowo zajmować się sprawami bardziej świeckimi i ludycznymi.  Zwiedziliśmy palac Poznańskiego  - największegpo łódzkiego fabrykanta, odwiedziliśmy Manufacturę i poznaliśmy większość jej zakamarków. Byliśmy w Orientarium, w tym w tunelu z rekinami. Wieczorem zaś -  już w schronisku - był czas na odpoczynek w pokojach, pizzę, międzypokojowe wędrówki turystyczne, a niektórzy nawet obchodzili imieniny.

Drugi dzień wycieczki do Łodzi spędziliśmy na poznawaniu pracy robotnika, ze szczególnym uwzględnieniem tkaczki. Zwiedziliśmy Białą Fabrykę, czyli Muzeum Włókiennictwa, tworzyliśmy plastyczną wizję przemysłu, ale też pamiętaliśmy o środowisku, stąd wizyta w planetarium, w którym oglądaliśmy seans Zmiany klimatu. W finale w Science Park  był pokaz z ciekłym azotem w roli głównej i prawdziwy pasjonata, czyli pan Grzegorz - dla nas specjalnie wykreował wielki wybuch💥 i dzięki niemu mogliśmy dotykać chmur ☁️

Było wesoło, ciekawie i pogodnie, Działo się, działo.🙂