Nowe szaty króla - spektakl w Siedlcach

14 marca szkolne koło teatralne (kl. IV,V, VI) obejrzało w Siedlcach spektakl "Nowe szaty króla", baśń Andersena o królu oszukanym i samooszukującym się opowiedziana na nowo przez Malinę Prześlugę. Historia dzieje się współcześnie, kiedy to po świecie, jak po wybiegu, paradują celebryci, a eksperci w dziedzinie mody i urody stają się guru dla mas. Takim nowoczesnym światem glamour zarządza król – mierny kreator własnego życia, który wewnętrzną pustkę, rozdzierającą samotność usiłuje przykryć coraz to bardziej szałowym ciuchem. Aż do absurdu, aż do okrzyku: „Król jest nagi!”. Opowieść tym smutniejsza, że aktualna.

Uczestnicy i uczestniczki wycieczki mogli też poczuć się przez chwilę jak prawdziwi aktorzy i pojawili się na scenie teatralnej. Zaś po spektaklu w Parku Jumpout skakali po trampolinach, w piankach, pokonywali tory przeszkód. Było bardzo energicznie, wesoło i śpiewająco.