Śladami Kobry K. Wasilkowskiej

Klasa VI razem z wych. I. Krasuską - zainspirowana spotkaniem z Katarzyną Wasilkowską - postanowiła spenetrować kilka miejsc opisanych w powieści pt. „Kobra”. Uczniowie po przeczytaniu lektury odszukali na pustelnickim cmentarzu Grób Nieznanego Żołnierza (a właściwie znanego - Jerzego Skierskiego) i grób Bohdana Tukałły. Sprawdzili też stan mostu znajdującego się tuż przy łękowskim  młynie, odnaleźli miejsce, gdzie urzęduje sołtys (może  niekoniecznie ten z Dębowego Borku). Mieli także okazję do bezpośredniego spotkania z Bogdanem Kuciem, który dał się poznać jako powieściowy Roman – lokalny historyk. Szóstoklasiści zdobyli też informacje na temat Białej Góry opisanej w powieści - będącej miejscem wspaniałych zjazdów i niecodziennej zabawy. Dodatkowo udało się też pozyskać widok na całą wieś (dzięki portalowi Wirtualny Mińsk Mazowiecki), co przybliżyło klimat wizyty Tomka na strychu babci.

Wszystko to odbyło się w ramach klasowego projektu edukacyjnego „Śladami Kobry” Katarzyny Wasilkowskiej, który mógł być zrealizowany m.in. dzięki pomocy kilku osób,  a byli wśród nich: Tomasz Gromulski (autor zdjęcia z Kobrą w roli głównej), Piotr Vasco Wasilkowski (nieoceniona pomoc w poszukiwaniu autora pewnej fotografii), a przede wszystkim Katarzyna Wasilkowska (inspiratorka), którym należą wielkie podziękowania.

„ Śladami Kobry” to jedno z działań promujących czytelnictwo w naszej szkole w ramach realizacji projektu  Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa.