Ponadnarodowa mobilność uczniów 2022

Grudniowa podróż do Sewilii

30 listopada – 7 grudnia 2021r. uczniowie kl. VI, VII, VIIIa i VIIIb pojechali do słonecznej Hiszpanii, by poznać zakątki Sewilli, nawiązać znajomości z uczniami Institution de Educatio Secondaria Albert Einstein i poszerzyć umiejętności językowo-społeczne. Wszystko odbyło się w ramach projektu Ponadnarodowa mobilność uczniów – Przedsiębiorczość nie zna granic zrealizowanego dzięki Lokalnej Grupie Działań Ziemi Mińskiej, a przede  wszystkim p. Anecie Wójcik i p. Paulinie Annie Gójskiej oraz Wójt Gminy Stanisławów p. Kindze Sosińskiej

Podczas pobytu uczestnicy uczestniczyli w zajęciach edukacyjnych, poznawali zabytki Sewilli, smakowali specjały hiszpańskiej kuchni, odbyli wyprawę rowerową, wzięli udział w quizie nt. znajomości obiektów i tajemnic miasta, a także integrowali się ze sobą, zajęli wspólnym gotowaniem, wygrzewali w słońcu, nabywali pamiątki i delektowali różnymi sposobami wojażowania. 20 uczniów oraz 4 opiekunów miało okazję poznać uroki podróżowania samolotem i komunikacją miejską, przemieszczania się rowerami czy na własnych nogach, a także przejazdu autokarowego i rejsu statkiem.

W Sewilli wycieczkowicze zwiedzili Alcazar, Muzeum Ceramiki, byli na Placu Hiszpańskim, w dzielnicy żydowskiej, w parku Marii Luizy, zobaczyli katedrę NMP, Uniwersytet Sewilski (dawna Fabryka Cygar), Złotą Wieżę, Metropol Parasol, Castillo de San Jorge - śreniowieczną fortyfikcję (służyła za więzienie inkwizycji), a w Kordobie – mieście wielu kultur – synagogę, meczet (La Mezquita) i katedrę, rzymski most oraz przepiękne ukwiecone patia.

Ze słonecznej Andaluzji wszyscy wrócili do mroźnej Polski, by cieszyć się ciepłem domowego ogniska.